piątek, 15 lipca 2011

Feng Shui i niebieski kolor duchowy

Kolor niebieski w rozwoju duchowym i Feng Shui 


Feng Shui i Niebieski Kolor . Pewna znajoma osóbka opowiada jak coś kiepsko jej idzie w życiu, jak wiele straciła, jak trudno o pracę i środki do życia! Jak widzę, nie lubi koloru niebieskiego, błękitu i przypisuje mu negatywności z którymi kolor ten nie ma nic wspólnego. Kolor niebieski, w jasnych, czystych tonacjach jest w symbolice powodzenia, harmonii i dobrobytu starej chińskiej cywilizacji! Można go znaleźć w starych chińskich manuskryptach taoistycznych na temat Feng Shui i alchemicznych przemian. 

Master Healer - Feng Shui & Vastu Teacher
Yin-Yang. Typowy oryginalnie chiński symbol Yin-Yang. Równowaga pięknego niebieskiego koloru energii i energii światła białego. Jest to jedno z tradycyjnych podejść do praktyki tai chi, chi kung czy feng shui. Niektórzy jakby zdawali się o tym zapomnieć, czy może chcą ukryć tę wiedzę widoczną nawet w bardzo dawnych manuskryptach. Tam gdzie są rysunki czarno-białe, zamiast niebieskiego czy mocnego błękitu maluje się czarny. To taka zmyłka dla niechińskich gojów z poza Państwa Środka. Niech się w czarnym utytłają wszystkie osły, co się po chińsku nie nauczyły ani czytać ani pisać. Jest jeszcze jedna wersja Yin Yang - niebiesko-czerwona. Chińska PRAWDA jest widać dla Chińczyków, a dla reszty świata może być czarna... 

Co do Feng Shui Polska - paranoidalna awersja do uduchawiającego niebiańskiego koloru niebieskiego. Słyszymy, że jakiś radiesteta mający awersje do niebieskiego koloru głosi, żeby wyrzucić wszystko, co niebieskie z domu. To jednak ważny kolor w rozwoju duchowym i musi być w kąciku medytacyjnym oraz w kąciku bogactwa. Jak się już wyrzuci wszystko co niebieskie, to złe duchy łatwo opanują pomieszczenie, a i choroby układu nerek oraz pęcherza moczowego będą nękać człowieka, w tym bieda z nędzą, stany agresji czy ADHD. Niebieski kolor używany jest w egzorcyzmach, w czasie wyrzucania złych duchów. Broni domu przed demonami i złym okiem, chroni przed klątwami. Niebieski i błękit oraz szafirowy pomaga w uduchowieniu. Powinien być tam, gdzie się medytuje, modli etc... Taki pomysł typu wyrzucić wszystko, co niebieskie miał chyba jakiś zły człowiek albo opętaniec pomylony przez złe duchy, może opętany satanista jakich pełno w newage'owym półświatku pseudo ezoterycznym. Niebieski przeciw awanturom domowym się wiesza i stawia. Przeciw złym osobom, energetycznym wampirom i przeciwko demonom (szatanom)! Jedyna wskazówka z Feng Shui - nie może być nadmiaru barwy żywiołu, oczywiście w stosunku do innych barw elementów (żywiołów)... 


Kolor niebieski i błękitny przyciągają jednak możliwości zarabiania i pieniądze. Warto nosić błękitną odzież. Zresztą wiadomo od tysięcy lat, że bogaci ludzie często noszą piękną niebieską odzież i bogacą się bo mają dużo błękitnych rzeczy w domu. Błękit, niebieski - to kolory powodzenia, spokoju, harmonii i dobrej prosperity. Kiedy ofiary newage'u udającego Feng Shui nauczą się tych podstawowych rzeczy? To bardzo zasadnicze rzeczy, aby poukładać swoje życie, znaleźć dobrą pracę, mieć za co żyć.

Jasne odcienie niebieskiego, w tym błękit, to odblokowanie kreatywności w aranżowaniu swoich codziennych spraw. A nic tak nie pomaga zarabiać jak pomysłowość i kreatywność połączona z harmonią i dobrocią - a to wszystko daje kolor niebieski w czystych odcieniach, niezabrudzonych, jasnych, jak błękity czy szafirowy. Kolor błękitny i inne czyste odcienie niebieskie pomagają rozwijać twórczość i dobrze prosperować artystom. Dusze artystyczne bezwzględnie muszą ubierać się często w kolory w odcieniach niebieskich jasnych, a także mieć sporo błękitnych czy niebieskich (jasnych) rzeczy w wystroju miejsca zamieszkania oraz pracy. 

Warto poznać starą chińską symbolikę powodzenia dla państwa i narodu

Tak wygląda narodowy chiński symbol powodzenia. Tyle błękitu czy innego czystego niebieskiego musi procentowo być, ile jest we fladze republiki Chińskiej opracowanej wedle zasad Feng Shui dla dobrze prosperującego państwa i narodu. 


A tak wygląda flaga Cesarstwa Chin, sporo niebieskiego, dla powodzenia, prosperity i bogactwa narodu! Żółty dla wzrostu mądrości i inteligencji. 


A tak wygląda, opracowana zgodnie z Feng Shui flaga typowej chińskiej prowincji, takiej jak Makau. 


Ofiary amerykańskiego i polskiego fastfoodowego newage'u, zacznijcie się uczyć podstawowych zasad Feng Shui, tego chińskiego, na temat prosperity, powodzenia, dobrobytu. Bo bez tych nauk ciężko się żyje, jak się wywala z domu i odzieży wszystko co niebieskie za radą nawiedzonych oszołomów z brudnymi umysłami od satanistycznej wersji psychotroniki. Tacy tam wszystko wypaczają i przekręcają, żeby dobro z życia ludzi wyrugować. Trzeba wdrożyć symbolikę powodzenia, harmonii, spokoju ducha, bogactwa, zwycięstwa, prosperity do swojego codziennego życia. 

Tutaj oryginalnie CHIŃSKI symbol YIN-YANG. Trzeba nad nim medytować i nabierać tych jakości energii. Omówienie w moim profilu Facebooka (z czasem wstawię na ten portal). 


Pseudospecjaliści od niby Feng Shui muszą się zacząć uczyć Feng Shui od podstaw! Bo nie znają w Polsce nawet podstaw, takich jak praca z kolorami elementów! Czytam sobie o Feng Shui, ale po chińsku, a nie pierdoły obsranych newagowców w tym satanistycznych lightworkersów, co nie mają pojęcia o Feng Shui, acz są liczni w Polsce! Widać osóbki, co chcą być biedne i żyć w nędzy, że sobie produkują własne głupoty na temat rzekomej szkodliwości błękitu i niebieskiego. Ich ośli upór i chory wybór, mogą słuchać popaprańców udających mistrzów z zakresu Feng Shui. To nie są ich doświadczenia z błękitem, tylko brak wiedzy i błędne wnioski pochopnie wyciągane. A tu trzeba się douczyć i stosować do starych zasad Feng Shui! Szczególnie, żeby mieć pracę i godziwie zarabiać na życie! Niebieskie odcienie muszą być odblokowane i wzmocnione. Najlepiej polubić niebieski, błękit i indygo, kolory duchowe, kolory przepływu i swobody, a ucisk i braki szybko odejdą od człowieka. 

Czyste kolory niebieskie, błękitne, szafirowe - odprężają, rozluźniają, dają wyciszenie, uspokajają osoby agresywne. Dlatego trzeba dbać o to, aby nosić czyste, jasne i delikatne barwy błękitu. I aurę błękitną, niebiańską trzeba zbudować od wewnątrz, aby zacząć rozwijać się duchowo, aby zrozumieć subtelne prawa i zasady dziedzin takich jak Feng Shui czy także podobne indyjskie Wastu. W Chińskiej Medycynie Tradycyjnej kolor Niebieski potrzebuje cały system wodny, nerki i pęcherz moczowy. Kiedy niebieski jest zabrudzony, zablokowany, osłabiony, pojawia się szereg dolegliwości, jak zwiększona drażliwość, rozstroje emocjonalne, agresywność, błędne i chore poglądy na rozmaite tematy oraz wiele innych jak frustracja i przemęczenie. Niebieski w czystych odcieniach pozwala wypoczywać i neutralizować stres na bieżąco. Antidotum na niebieskie odcienie jest generalnie POMARAŃCZ. To znaczy Pomarańczowy neutralizuje nadmierne działanie Niebieskiego. Jednak wyznawcy kalifornijskiego pseudo Feng Shui, w swej awersji do koloru niebieskiego mają jego niedobór a i bywa zablokowany. Mogą skończyć na dializie z powodu niewydolności albo nawet z wyciętymi nerkami. Najczęściej kończą w biedzie i nędzy, gdzie ciągle brak im środków do życia lub warunków do zaistnienia. 

Błękit jako kolor nastroju wskazuje na wewnętrzną spójność, współpracę, pozytywne myślenie i chęć rozwoju. Jasnoniebieski oznacza otwartość, perceptywność i ciekawość. Ciemnoniebieski natomiast oznacza duchowość i natchnienie. Brudny niebieski – przemęczenie, przygnębienie. Indygo jako barwa nastroju oznacza duchową świadomość. Osoba, u której indygo się pojawia, odważnie kwestionuje istniejący stan rzeczy i pogłębia swoją wiarę lub poglądy filozoficzne, trwa w całkowitym oddaniu wobec Boga, nieba i mistrzów duchowych. Szafirowy odcień oznacza mądrość, przenikliwość i siłę woli. Ciemny odcień oznacza silne ego i umiejętności wpływania na innych. Szaro-siwo-niebieski kolor dymu z papierosa uważany jest za kolor lucyferyczny, demoniczny i nie jest polecany. 

Większość świętych to są osoby z urodzenia. Nie wielu jest tych, którzy do grona świętych dołączają. Na ziemi raczej żyją teraz głównie święci z urodzenia i ich uczniowie. Świętych, tulku, awatarów, awadhutów, sadhu, rozpoznaje się nawet już w kołysce, potem około 4 roku życia, około 12/13 roku życia. Im większy duchem, tym wcześniej działalność rozpoczyna, cuda robi od dziecka etc. Święci mają w aurach dużo subtelnych odcieni niebieskiego, błękitu, indygo, w czystych tonacjach. I barwa ta jest zasadniczo niezmienna. Właśnie dlatego wszystkie duchowe tradycje kojarzą świętość z niebem, które ma barwę niebieską, błękitną. Brak tego koloru w aurze, czy tylko częste jego zanikanie, bo "człowiek nie jest constans" oznacza, że osoba nie jest na ścieżce duchowej, nie rozwija się duchowo, nie jest ustabilizowana duchowo. Nie bez powodu dla chętnych w buddyzmie jest praktyka z niebieskim kolorem do serca. Taka praktyka ma za zadanie rozwinąć niebieski w aurze od serca i co więcej ustabilizować jego poziom, żeby nie zanikał z powodu chwilowych emocji i pasji. Jest to jedna z podstaw Wielkiej Drogi Nieba jak mawiają taoiści. A wrogowie drogi do świętości potrafią wszystko co niebieskie wyrzucać z domu, odzieży etc., i głupkowato głoszą, że niebieski jest szkodliwy. Po tym poznać działalność wpływów i kodów Panów Ciemności, wcielonych demonów i słych duchów. To tyle w skrócie. 

Niebieski to podstawowy kolor dla medytujących, nie tylko w chińskim taoizmie i feng shui. Warto ubierać się na niebiesko, jeśli się myśli o rozwoju duchowym. Ktoś z satanistów i pomyleńców newage'owych celowo w błąd wprowadza, żeby się ludzie nie rozwijali duchowo, żeby w biedzie żyli. Znamy trochę takich pomyleńców pseudoezoterycznych rodem z satanistycznej czarnej loży czyli dewiantów od Zachodnich Panów Ciemności i zboczonych grupowych obmacywanek oraz masturbacji zamiast medytacji...

Kolor niebieski w aurze i meridianach oznacza uduchowienie oraz harmonię, spokój ducha. Brak odcieni niebieskich w aurze, to zasadniczo nie tylko brak uduchowienia, ale i niezdolność do rozwoju duchowego, to także zwykle karman biedy. Medytujący, ludzie Drogi zawsze powinni mieć coś niebieskiego do oglądania lub noszenia, jasno niebieskiego, błękitnego lub szafirowego, także indygo. Delikatne niebieskawe, czyste odcienie niebieskiego w aurze pokazują uduchowione natury... 

Przykładowo szafir niebieski jest kamieniem rozwoju duchowego, używanym między innymi w szamańskich ceremoniach dla przetwarzania negatywnych energii. Jest kamieniem dobrym dla ćakry trzeciego oka, stymuluje wizje i wizualizacje, postrzeganie pozazmysłowe, wprowadza porządek jeżeli umysł jest chaotyczny. Jego energia to moc umysłu przeciwko negatywnym myślom. Poza tym szafir niebieski używany jest do pracy ze snami, do hipnozy, podróży astralnych i łączenia się z podświadomością...

W dawnych czasach szafir był uważany za kamień królewski. Szczególnie przydaje się w sytuacjach wymagających mądrości i szybkiego uczenia się. W astrologii szafir niebieski wiązany jest z planetą Saturn, patronującą porządkowi, strukturom i dyscyplinie. Szafir niebieski pomaga uporządkować wielorakie pomysły i wprowadzić je w życie. Oto działanie duchowe szafirowego, niebieskawego koloru...

Niebieski działa odprężająco i uspokajająco. Jest to kolor związany z poczuciem piękna, taktu a także obowiązku. Kolor ten uspokaja i odpręża. Sprzyja oddaniu i zaufaniu. Aspiruje, mobilizuje do działania. Daje możliwość głębszego wniknięcia w głąb siebie. Ułatwia kontakt werbalny. Świetnie działa przy stanach gorączkowych, obniża tętno oraz nadciśnienie tętnicze. Działa łagodząco przy przegrzaniu ciała i stanach agresywnych. Łagodzi napięcie, stres oraz bóle głowy, obniża poziom agresji. Usuwa dolegliwości głosu i okolic gardła np. bóle gardła, chrypki, kaszel. Niebieski świetnie działa łagodząco przy dolegliwościach menstruacyjnych. Staje się przydatny podczas migren, bezsenności, biegunce, zapaleniu opon mózgowych czy okrężnicy. Świetnie działa leczniczo przy chorobach wieku dziecięcego takich jak odra, ospa wietrzna, koklusz, a także czkawka, ząbkowanie czy zapalenie migdałków. Kolor niebieski sprzyja również leczeniu z zaburzeń wzroku. Dobrze działa przy leczeniu z katarakty, krótkowzroczności i z nadciśnienia. Koloru tego nie powinno się stosować w nadmiarze przy niedociśnieniu tętniczym (obniża ciśnienie), przeziębieniu (wychłodzi) czy paraliżu. Nie polecany jest również w przypadku silnej depresji, gdyż może zbytnio uspokoić pacjenta, którego trzeba aktywizować. Wielki nadmiar niebieskiego powoduje czasem niedowierzanie, brak taktu, a także wątpliwości. Kolor ten sprzyja pogrążeniu się w marzeniach. W nadmiarze skłania do niedbalstwa, samozadowolenia i nieufności. Niebieski może prowadzić do melancholii, zmęczenia, znudzenia a także lenistwa. Więcej jednak problemów bywa u ludzi z powodu niedoboru oraz z powodu zanieczyszczenia i zablokowania przepływu niebieskiego koloru, niebieskiego elementu nerek i pęcherza moczowego w ciele, niźli z powodu nadmiaru niebieskiego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dwie helisy DNA a 12 nitek urojeń aktywacji

Dwie helisy DNA a paranoiczne urojenia aktywacji 12 nitek kodu DNA  Podwójna helisa – to model struktury DNA w postaci podwójnej helis...