wtorek, 19 lipca 2011

Coaching - przyczyna upadku i kryzysu

Coaching - przyczyna kryzysu, upadku i wszelkiej katastrofy duchowej


Coaching, w spolszczeniu koaczing lub kołczing, a może kaczing. Dyskutowanie z coachami (kołczami czy koaczami) upewnia mnie, że są to ludzie, którzy na niczym się nie znają ale chcą do wszystkiego stosować strategię rozwoju. A jak na koaczach czy tam kołczach wyszło USA z wielkim kryzysem? Jak wyszła Grecja, Irlandia, Portugalia, Włochy i kilka innych państw? Tam koaczami czy kołczami zasrało te kraje wcześniej niż Polskę. Rozumiem mądrego starego trenera maratończyków, który na ofertę od coachów (koaczów czy kołczów), że mu będą tam doradzać i strategię rozwoju robić powiedział: "Zapraszam do biegu. Jak skończycie maraton z moim klubem w dobrym czasie, to biorę coacha (kołcza). Jak nie, to przykro mi, ale dziękuję. I tylko jeden koacz czy tam kołcz przystał na warunek, ale spuchł po 10 kilometrach i padł. I tyle są warci koacze czy tam kołcze, co doradzają w tematach na których się nie znają wygadując swoje irracjonalne brednie. 

Mądrzą się koacze czy kołcze o rozwoju osobistym i duchowym, ale nikt ich nigdy nie widział jak ów rozwój praktykują! A na ofertę zaangażowania się w ścieżkę rozwoju duchowego, co najwyżej warczą, plują się i poszczekują. Nie chcą tak samo jak wspomniani w historii z trenerem maratończyków, a sprawdzenie kompetencji koacza czy kołcza pokazuje miernotę umysłową nie mającą pojęcia o czym mówi. Zanim ktoś pójdzie do koacza czy kołcza, niech się zatem w głowę mocniej puknie! Dla otrzeźwienia. 


System koaczingu czy kołczingu w gospodarce, to doprowadzanie wszystkiego do upadku i katastrofy ekonomicznej, co widać po stanie Polski od początku XXI wieku. A Balcerowicz to najgłupszy w Polsce coach finansowy (niektórzy mówią: sroacz lub srołcz). I takie są skutki. Firmy po ich skołczowaniu padają jak muchy, bankrutują. Przychodzą do mnie byli przedsiębiorcy, co majątki na kołczów (może lepiej kloaków lub srołczów?) wydali, ale koacze czy tam kołcze ich zrujnowali, z kasy wycyckali i porzucili jak biznesmen został zrujnowany finansowo. Szukajmy doradców fachowców, a nie idiotów koaczujących czy tam kołczujących twój mózg i portfel! 


Rozmawiałem z kolejnym koaczem czy tam kołczem: 


- Dzień dobry, zrobię strategię rozwoju dla pańskiej działalności, pierwsza porada gratis. 
- A wie pan panie koaczu, czym ja się zajmuje?
- Nie, ale to dla mnie nieistotne.
- Jak dla pana to nieistotne, to spierdalaj pan! Zanim kałacha z szafy pancernej wyjmę i przeładuję! 

Jest to polecana przeze mnie rozmowa wzorcowa z koaczami czy kołczami dla firm, instytucji i osób prywatnych. 

Jest to mój "seed" do strategii postępowania z coachami (koaczami). Z czasem temat pewnie rozwinę w porządny artykuł...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dwie helisy DNA a 12 nitek urojeń aktywacji

Dwie helisy DNA a paranoiczne urojenia aktywacji 12 nitek kodu DNA  Podwójna helisa – to model struktury DNA w postaci podwójnej helis...